Helena Rakoczy wystartowała w barwach "Korony" w 1937 roku w mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej. W 1946 roku zdobyła tytuł mistrzyni Polski. Sukces ten powtarza kilkakrotnie w latach następnych. W 1950 roku w Bazylei Helena Rakoczy zostaje mistrzynią świata. Potem przychodzą starty na Olimpiadzie w Helsinkach (1952 r.) i mistrzostwach świata w Rzymie. Po zakończeniu kariery sportowej, pracowała w "Koronie" jako trener.
Urszula Stępińska, zawodniczka „Korony” w wieloboju gimnastycznym zostaje powołana do reprezentacji na Olimpiadę w Berlinie w 1936 r. W 1938 roku zostaje Wicemistrzynią Polski w ćwiczeniach na poręczy. We wrześniu 1939 rokurozpoczyna konspiracyjną działalność w Armii Krajowej. Zostaje aresztowana przez gestapo i umiera w więzieniu w skutek odniesionych ran. Jest jedną z 19 olimpijczyków sprzed 1939 roku zamordowanych podczas wojny.
Irena Kieresińska w roku 1932 zdobywa trzy tytuły mistrzyni Polski i trzy rekordy krajowe w broni dowolnej. Podobnie jest w latach następnych, zarówno w konkurencjach męskich jak i kobiecych zdobywa kolejne mistrzostwa Polski. Ustanawia również cztery rekordy Polski. Do 1939 roku Irena Kieresińska jest jedną z najlepszych zawodniczek w kraju. Po wojnie zdobywa dalsze tytuły mistrzowskie i ustanawia nowe rekordy Polski.

Rudolf Lowas, jeden z założycieli klubu Korona, do wybuchu wojny sprawował obowiązki kierownika drużyny piłkarskiej. Po wojnie został prezesem klubu i zasłużonym działaczem klubu. Zaczęło się od szmacianki. Byłem studentem i wraz z rówieśnikami postanowiliśmy w jesieni 1919 roku założyć "prawdziwy" klub sportowy. Mieliśmy oprócz młodzieńczego zapału jeszcze piłkę nożną, stanowiącą moją własność (...)

Władysław Bajorek w 1927 roku na mistrzostwach Europy w Pradze zajął 4 miejsce, odnosząc trzy zwycięstwa. Do roku 1930 stoczył ponad 40 walk, 21 wygrywając i przegrywając 19. Startował w Mistrzostwach Europy w 1934 w Rzymie i 1937 roku w Tallinie. Po wojnie zdobył 3 tytuły mistrza Polski w wadze średniej i półciężkiej. Po wycofaniu się z czynnej kariery sportowej zostaje trenerem w "Koronie", a po uzyskaniu przez jego podopiecznych znakomitych wyników zostaje trenerem kadry narodowej.
Henryk Martyna w "Koronie" zadebiutował w 1924 roku grając na lewej obronie. Wraz z Adamem Pańkowem, Tedeuszem Martyną i Kazimierzem Jelonkiem należał do najbardziej znanych piłkarzy Korony. W 1928 roku przechodzi do Legii Warszawa i Warszawianki (1937 -1938), gdzie grał do wybuchu wojny. Tworzył wraz z Bułanowem z Polonii Warszawa nierozerwalną parę obrońców drużyny narodowej. 36 razy występował jako reprezentant Polski. Za występy w reprezentacji otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

1 października 1919 roku zostaje zarejestrowany Klub Sportowy „Korona”. Założycielami klubu są Rudolf Lowas, Kazimierz Rusinek, Tadeusz Mitusiński i Tadeusz Wroński. W tym czasie pierwszą dyscypliną sportową jest piłka nożna. Henryk Martyna wraz z Adamem Pańkowem, Tedeuszem Martyną i Kazimierzem Jelonkiem należą do najbardziej znanych piłkarzy Korony.

Wojna 1939 roku niszczy budynki Klubu, część z nich przeznacza się na magazyny wojskowe i klub oficjalnie, na kilka lat przestaje istnieć. Na pięknym boisku na Krzemionkach Gustaw Beckman buduje luksusową willę całkowicie dewastując obiekt. Wybuch wojny nie przerywa działalności "Korony". Piłkarze uczestniczą w Konspiracyjnych Mistrzostwach Krakowa. Sport uprawiany jest w ukryciu. Wielu członków Klubu, tak spośród sportowców jak i działaczy, znajduje się w szeregach ruchu oporu. W gestapowskim więzieniu zostaje zamordowana wspaniała gimnastyczka Korony Urszula Stępińska - uczestniczka Olimpiady w Berlinie w 1936 roku.

Po wojnie, dzięki Kazimierzowi Rusinkowi, Aleksandrowi Witkowskiemu, Marianowi Plebańczykowi oraz wielu innym działaczom Centrum Sportowe Korona zostaje odbudowane. W 1952 powstaje piękny stadion na Krzemionkach a następnie kombinat sportowy przy ulicy Kalwaryjskiej. Jest tam największy w Polsce basen pływacki, hala sportowa, hotel dla sportowców, pomieszczenia dla wielu sekcji. Jednocześnie jest to okres rozkwitu wielu sekcji sportowych. Światowe wyniki osiągają Helena Rakoczy i Władysław Solarz w gimnastyce sportowej, Irena Kieresińska w strzelaniu, Władysław Bajorek w zapasach.